Jesteś tutaj

Zaskórniki zamknięte

Wysłane przez Janusz w sob., 06/04/2016 - 16:19
Opis choroby i objawy : 

Trądzik choroba skóry występująca w wieku pokwitania, gdy pod wpływem zmian hormonalnych (nadmiernej stymulacji androgenowej) dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych (łojotoku). Zaskórniki, potocznie zwane wągrami, możesz mieć nawet wtedy, gdy nie dotyczy cię problem trądziku. Zaskórniki to pierwsze stadium trądziku. Wyglądają jak białawe lub czarne punkciki (potocznie nazywane są wągrami). Pojawiają się nie tylko na twarzy, ale również na ramionach, dekolcie czy plecach, czyli w miejscach, gdzie znajduje się najwięcej gruczołów łojowych. Zaskórniki to problem dotykający przede wszystkim osoby posiadające cerę tłustą bądź cerę mieszaną. Ich pojawienie się wynika z tego, że pory skóry zatykane są przez łój.
Zaskórniki mogą być zamknięte lub otwarte. Zaskórniki zamknięte mają postać białawej kaszki prześwitującej spod skóry, zaskórniki otwarte to brązowe lub czarne kropki. Najczęściej widać je na nosie i brodzie. Swój kolor zawdzięczają reakcji utleniania, która zachodzi między mieszanką tłuszczu i komórek naskórka, a powietrzem.
Zdjęcia i informacje o chorobie - zaskórniki otwarte.
U kobiet czasami na szyi i twarzy powstają małe kropki o kolorze białym, podobne do trądziku. Są one nazywane Whitehead, ale czasem są one nazywane Potrzeszcz, ponieważ rozprzestrzenia się skórę czoła, nosa, wokół oczu i za uszami, że wyglądają jak proso rozlania.

Zaskórniki zamknięte -choroby męskie, damskie, dzieci, niemowląt, duża galeria zdjęć, diagnoza on-line

zaskórniki whitehead
whitehead
zaskórniki whitehead na plecach
zaskórniki whitehead powieka
zaskórniki whitehead polik
zaskórniki whitehead na nosie

Co szukasz ?

Co szukasz ?