Jesteś tutaj

Róża zakaźna bakteryjna choroba skóry - czerwona choroba

Wysłane przez Janusz w śr., 11/09/2016 - 01:28
Opis choroby i objawy : 

Róża ( łac. erysipelas ) zakaźna choroba skóry wywołana przez paciorkowce. Jest ostrym stanem zapalnym skóry i tkanki podskórnej charakteryzującym się wysoką temperaturą ciała, nagłym początkiem i szybkim przebiegiem. Róża może powodować poważne zaburzenia ogólnoustrojowe. Czynnikiem chorobotwórczym wywołującym różę są paciorkowce Streptococcus pyogenes. Zaczyna się od pogorszenia samopoczucia, dreszczy i wysokiej – sięgającej nawet 41°C – temperatury. Potem w szybkim tempie, na twarzy i nogach pojawia się ostro odgraniczony i połyskujący rumień z obrzękiem, czasem z pęcherzami.

Leczenie : 
Leczenie róży polega na stosowaniu antybiotykoterapii, dodatkowo, jeśli zaistnieje taka potrzeba, lekarz może zalecić leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Zgłoszenie się do lekarza natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów choroby, pozwala szybko i bez powikłań zwalczyć to schorzenie. Przebieg niepowikłanej postaci schorzenia jest dość szybki, choroba ustępuje po upływie ok. dwóch tygodni.

Róża zakaźna bakteryjna choroba skóry - czerwona choroba -choroby męskie, damskie, dzieci, niemowląt, duża galeria zdjęć, diagnoza on-line

róża choroba na skórze
róża choroba na nodze
róża choroba na twarzy u mężczyzny
róża choroba na nogach
róża choroba na poliku
róża u niemowląt

Choroba :

Co szukasz ?

Co szukasz ?