Jesteś tutaj

Dermatomikozy

Wysłane przez Janusz w sob., 07/09/2016 - 10:42
Opis choroby i objawy : 

Dermatomikozy to choroby zakaźne, czynnikami, które wywołują zakażenie są grzyby chorobotwórcze. Grzybice powierzchniowe inaczej zwane dermatomikozy. Choroby dzielą się na cztery rodzaje, w zależności od tego jak bardzo zaatakowana jest skóra i jakie grzyby są za to odpowiedzialne: łupież pstry, naskórkowe, dermatomikozy włosów, naskórka i paznokci oraz tzw. drożdżyce. DERMATOFITY
grzyby chorobotwórcze najczęściej z rodzajów Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton wywołujące grzybice (tzw. dermatomikozy) struktur skeratynizowanych organizmu, tzn. skóry, włosów, paznokci.
Dermatofity mogą być pochodzenia ludzkiego – antropofilne, odzwierzęcego – zoofilne oraz geofilne, których rezerwuarem jest gleba. Grzybicze choroby skórne wiążą się z nieładnymi zmianami na skórze. Niektóre z nich mogą się łuszczyć, inne są czerwone i wypukłe. Zmianom tym często towarzyszy swędzenie, dyskomfort. Mogą pojawiać się wszędzie, na skórze twarzy, na ciele, w pachwinach, między palcami.

Leczenie : 
Leczenie w zależności od rodzaju grzybów, które zaatakowały skórę. W większości przypadków stosuje się terapia miejscową, z użyciem maści grzybobójczych w trudniejszych przypadkach stosuje się terapię środkami farmakologicznymi, jak antybiotyki. Coraz częściej spotykane jest też łączenie obu tych sposobów.

Dermatomikozy -choroby męskie, damskie, dzieci, niemowląt, duża galeria zdjęć, diagnoza on-line

grzybica strzygąca brody głęboka i powierzchowna
grzybica strzygąca brody
grzybica brody
tinea barbae
dermatomikoza ręki
dermatomikoza ręki
choroba grzybicza pośladków
choroba grzybicza pośladków

Co szukasz ?

Co szukasz ?