Jesteś tutaj

Brodawki przyczyny, leczenie.

Wysłane przez Janusz w pt., 05/27/2016 - 04:10
Opis choroby i objawy : 

Brodawka, brodawki grudkowa zmiana skórna, potocznie nazywana także kurzajką, znajdująca się na szerokiej podstawie, często o nierównej, hiperkeratotycznej powierzchni wywołana zakażeniem wirusem HPV Są zwykle niebolesne, a otaczająca brodawki skóra nie ulega stanowi zapalnemu.
Brodawki typu myrmecia zazwyczaj są nieliczne i wykazują głęboki naciek wgłąb skóry. Brodawki typu myrmecia często są bolesne i mogą utrudniać chodzenie. Brodawka płaska (łac. Verruca plana) Zwana też brodawką młodocianych, występuje na twarzy i grzbietowej powierzchni rąk jako mnogie grudki o gładkiej powierzchni i szarej barwie. Brodawką podeszwową ( plantar wart ) określa się wzrost naskórka na podeszwie stopy. Ta postać zmiany skórnej, różni się wyglądem od pozostałych brodawek, z tego względu, że zazwyczaj jest płaska i powoduje zgrubienia oraz twardość skóry. Brodawka pospolita (łac. verruca vulgaris spowodowana wirusem HPV typu 2 lub 4) - w postaci twardych grudek o suchej powierzchni pojawiających się najczęściej na kolanach i rękach.

Leczenie : 
Leczenie brodawek obejmują leczenie zachowawcze i zabiegowe: krioterapia, usunięcie chirurgiczne wycięcie zmian, ablacja za pomocą lasera, wyłyżeczkowanie zmiany, metody "chemiczne" polegające na stopniowym chemicznym "wypalaniu" brodawek przy zastosowaniu różnych substancji, możliwe jest samoistne ustąpienie zmian.

Brodawki przyczyny, leczenie. -choroby męskie, damskie, dzieci, niemowląt, duża galeria zdjęć, diagnoza on-line

na palcach ręki brodawki
cała ręka brodawki
palce brodawki
brodawki pod paznokciem
na kolanie brodawki
mała brodawka na dłoni

Co szukasz ?

Co szukasz ?